Choď na obsah Choď na menu
 


 Vo svojom agility klube si môžte spraviť ,,deň psov". Tu vám prinášam niekoľko súťaží. Ale fantázii sa medze nekladú. Zapojte fantáziu a vymyslite si svoje vlastné súťaže. Príjemnú zábavu!

 

1.PSÍ DETEKTÍVI

Majiteľova vec sa skryje medzi cudzie veci. Pes ju musí nájsť do 30 sekúnd. Maximálny počet bodov je 10.

 

2.DOG-DANCING

Krátka zostava zložená z niekoľkých cvikov s rôznymi pomôckami. Maximálny počet bodov je 15.

 

3.PSIE KÚSKY

Zostava zložená z cvikov poslušnosti a dog-dancingu napr. v podobe každodenných situácii. Maximálny počet bodov je 15.

 

4.AGILITY

Pes musí prekonať prekážky v čo nakratšom čase. Maximálny počet bodov je 10.

 

5.POKUŠENIE

Psovod odloží svojho psa na značku a dáva mu povely iba rukami bez rozprávania. Medzi tým chodí okolo psa autíčko na ovládanie plné dobrôt, ale pes musí zostať na značke. Maximálny počet bodov je 5.

 

6.ZÁSAH DO ČERVENÉHO

Pes sa musí povelmi majiteľa dostať na červenú značku. Ak si na ňu ľahne,získava 10 bodov, ak si ľahne na bielu získa 5 bodov a ak na modrú 2 body.

 

7.POSLUŠNOSŤ

Pes musí absolvovať tieto povely: pri nohe bez vodidla      5 bodov

                                                              zostaň                              5 bodov

                                                              ku mne                               5 bodov

 

8.POCHÚŤKY

Ležiacemu psovi sa pred nos postaví táca s pochúťkou. Pes musí zostať ležať 15 sekúnd, a keď uplynie stanovený čas, vráti sa k majiteľovi. Psovi sa psovod neprihovára, povely dáva rukami. Maximálny počet bodov je 5.

 

9.HUDOBNÉ STOLIČKY

Rozložia sa stoličky ako pri stoličkovom tanci. Keď sa hudba vypne, psovod musí usadiť svojho psa pri najbližšiu tyč, ktorá je od stoličiek 2 metre vzdialená, a psovod si musí rýchlo sadnúť na stoličku. Ak sa pes postaví alebo sa majiteľovi neujde stolička, vypadávajú.  Maximálny počet bodov je 10.

 

10.HĽADANIE LOPTIČKY

 Do detského bazénika s rôznymi loptičkami sa skryje najobľúbenejšia lopta psa. Pes ju na povel musí nájsť a priniesťpsovodovi. Maximálny počet bodov je 10.

 

11.PRINÁŠANIE PREDMETOV Z VODY

Porotca hodí predmet do vody. Pes ho musí na  povel majiteľa priniesť. Aby bola hra náročnejšia, vo vode plávajú umelé kačky ktoré odpútavajú pozornosť psa. Maximálny počet bodov je 10.

 

12.PRINÁŠANIE PREDMETOV MAJITEĽA

Pes musí zo stanu kde sedí jeden z porotcov priniesť veci s pachom majiteľa (bageta, sandál, obrus) zmiešané s porotcovými vecami. Bagetu pes nesmie zjesť. Maximálny počet bodov je 10.

 

13.HUDOBNÉ BAZÉNY

Detské bazény sa rozložia ako pri hudobných stoličkách. Keď sa zastaví hudba, pes si musí sadnúť do bazéna. Ktorý pes si najneskôr sadne vypadáva. Maximálny počet bodov je 10.